Mikołaj w II Liceum

Idzie, idzie Święty z długą siwą brodą,
a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą.
Niosą w wielkich koszach:
słodziutkie pierniki, ciastka i cukierki…

Dzień Świętego Mikołaja obchodzony jest tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie Świętego Mikołaja biskupa Miry. Rankiem tego dnia dzieci, które przez cały mijający rok były grzeczne, znajdują drobne upominki, ukryte pod poduszką lub w innym specjalnym przygotowanym w tym celu miejscu.
Również w progi naszej szkoły wstąpił Święty Mikołaj a wraz z nim świąteczny nastrój. Grzeczni uczniowie oraz pracownicy szkoły zostali przez sympatycznego gościa obdarowani słodkim upominkiem.
Tego dnia również Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz ciast. Zebrane pieniądze pozwoliły nam na spełnieni małych marzeń pacjentów Kliniki Hematologii i Onkologii dziecięcej w Szczecinie. Wszystkim bardzo dziękujemy za okazane serce.

Samorząd Uczniowski – Opiekunowie