I Nowogardzkie Forum Wolontariatu

W dniu 10.10.2019 roku grupa uczennic z klas I – Karolina Mnich, Klaudia Polakowska Wiktoria Maknia, Oliwia Tomasikiewicz, Klaudia Simińska, uczestniczyła w I Nowogardzkim Forum Wolontariatu, który został zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariatu w SP2 Nowogard. Uczennice te nie były wybrane całkiem przypadkowo. To one właśnie będąc jeszcze uczennicami SP2, wpadły na pomysł zorganizowania takiego forum, na którym to inne szkoły z gminy Nowogard będą mogły zaprezentować swoje wolontariackie osiągnięcia. Patronat honorowy nad Forum pełnił Burmistrz Miasta Nowogard Pan Robert Czapla. Forum było zorganizowane przy merytorycznym wsparciu Stowarzyszenia POLITES i Regionalnego Centrum Wolontariatu w Szczecinie. Było to miejsce wyjątkowego spotkania najmłodszych lokalnych aktywistów Gminy Nowogard oraz przedstawicieli lokalnych organizacji, instytucji i placówek, po to, by opowiedzieć o zrealizowanych już działaniach wolontariackich, wymienić się doświadczeniami, motywować do dalszego działania i zarażać dobrą energią.

Katarzyna Wasyluk