Młodzi głosują

Menu

Przydatne linki

10 października w naszej szkole odbyła się kolejna edycja prawyborów.
W ramach akcji Młodzi Głosują uczniowie mieli szansę oddać swój głos na jedną z partii politycznych kandydujących do sejmu. Celem akcji było przygotowanie uczniów do brania udziału w wyborach oraz propagowanie obowiązku obywatelskiego związanego z uczestnictwem w wyborach.
Akcja miała miejsce na forum, które na potrzeby przedsięwzięcia zostało przygotowane tak, aby jak najbardziej przypominało prawdziwy lokal wyborczy. Uczniowie głosowali w obecności komisji, przy zapewniających tajność głosowania stanowiskach.
W wyborach wzięła udział ponad połowa uczniów naszej szkoły co finalnie przyniosło ponad pięćdziesięcioprocentową frekwencję i zwycięstwo lewicy.

Zuzanna Jasińska 2c

Accessibility Toolbar