W Heide

Menu

Przydatne linki

Od siedemnastego do dwudziestego czwartego maja gościliśmy w Nowogardzie uczennice i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły partnerskiej w Heide. Teraz przyszedł czas na naszą rewizytę. W Niemczech byliśmy również tydzień, tzn. od szóstego do trzynastego września.

Gospodarze przygotowali dla nas bardzo ciekawy program. Oprócz wycieczek do Hamburga, Büsum i na wyspę Sylt, bawiliśmy się w parku wspinaczkowym Hademarschen oraz na wspólnym grillu w Linden, braliśmy udział w lekcjach w Gymnasium Heide – Ost, a nawet przeprowadziliśmy tam lekcję języka polskiego dla naszych rówieśników. Grupa niemiecka przygotowała projekt na temat świąt w Polsce i w Niemczech, zaprosiła nas również na kręgle oraz na wspaniałą kolacje pożegnalną.

Pobyt w Heide sprawił, że teraz zdecydowanie śmielej porozumiewamy się w języku angielskim i niemieckim, co z pewnością zaprocentuje na maturze ustnej. Poznaliśmy nowych przyjaciół i ich rodziny, dowiedzieliśmy się też bardzo dużo z dziedziny geografii, biologii,  historii i kultury w Niemczech.

Ten tydzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że wiosną będziemy mogli ponownie gościć naszych przyjaciół z Niemiec. Współpraca naszych szkół trwa przecież nieprzerwanie już od 24 lat. Korzystając z okazji pragniemy podziękować za wsparcie finansowe oraz pomoc organizacyjną Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Urzędowi Miasta i Gminy Nowogard.
Maja Stelmaszak

Accessibility Toolbar