e-SZKOŁA

 Logowanie do e-Szkoły


Logowanie do e-Dziennika.

Dostęp do Katalogu OPAC biblioteki szkolnej.

 


 Z elektronicznych usług wspomagających pracę szkoły korzystamy dzięki aplikacjom firmy Vulcan  (strona firmy) specjalizującej się od 30 lat w oprogramowaniu oświaty. Wcześniej w szkole wykorzystaliśmy oprogramowanie Vulcan-a służące do:

  • komputerowego wspomagania układania planu lekcji,
  • obsługi sekretariatu,
  • wydruku świadectw,
  • obsługi biblioteki.

Wprowadzone w bieżącym roku szkolnym oprogramowanie oparte jest o rozwiązania chmurowe umożliwiające obsługę danych bez potrzeby instalowania na komputerze jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania. Podstawowe narzędzie to przeglądarka internetowa. Stworzono także oprogramowanie działające na smartfonach, aplikacje te umożliwiają mobilne korzystanie z niektórych funkcji oferowanych przez system.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły udostępniliśmy bezpłatny dostęp do usługi Office 365. W ramach usługi otrzymali konto internetowe w domenie lo2nowogard.edu.pl. Konto pozwala korzystać z:

  • poczty internetowej (logowanie),
  • usługi OneDrive (internetowy dysk do przechowywania i udostępniania danych),
  • instalacji na własnych komputerach najnowszej wersji pakietu Office firmy Microsoft.

 

Dostęp do danych w bibliotece


Publiczny dostęp do Katalogu OPAC biblioteki szkolnej (OPAC (ang. Online Public Access Catalog) – publicznie dostępny przez Internet katalog zbiorów biblioteki). Dodatkowe funkcje biblioteki dostępne są wyłącznie dla nauczycieli i uczniów po zalogowaniu do systemu (szczegóły w bibliotece).

 

Materiały pomocnicze do korzystania z dziennika elektronicznego


Logowanie do e-Dziennika.

Uruchomienie Konta dostępowego do e-Dziennika.

Materiały informacyjne dla rodziców - przygotowane przez firmę Vulcan.

Oświadczenie rodziców (RODO) -  złożenie oświadczenia jest niezbędne w celu uzyskania przez rodziców (prawnych opiekunów) dostępu do e-Dziennika (wg. wzoru Vulcan).

Instrukcja do aplikacji mobilnej - przygotowana przez firmę Vulcan.

Wymuszenie nowego hasła dostępu do e-Dziennika.

 

 

25 lat

Rok 2017 jest dla nas rokiem jubileuszowym. Pragniemy, aby był to czas pełen wzruszających uroczystości i zdarzeń, które zapiszą się w historii naszej Szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiele dodatkowych informacji na:

 


 Absolwentów II LO zachęcamy także do włączenia się przygotowania związane z Jubileuszem. Jeżeli posiadacie zdjęcia wyjątkowych chwil związanych z Naszą Szkołą – wycieczek, spotkań klasowych, szkolnych imprez okolicznościowych, to prześlijcie je nam na adres mailowy szkoły.

 


 

Nauczyciele II LO

Leszek Becela Dyrektor ZSO
Geografia
Janiak Elżbieta Zastępca dyrektora ZSO Matematyka

Kontakt

II Liceum Ogólnokształcące
w Zespole Szkół Ogólnokształcących.
72-200 Nowogard
ul. Bohaterów Warszawy 78

tel. 91 39 25 107

Internet:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://lo2nowogard.edu.pl