LICEUM NOWOGARD

w Nowogardzie!

Przeczytaj nowości poniżej!

Ranking Najlepszych Szkół według Perspektywy

W roku szkolnym 2007-2008 II Liceum Ogólnokształcące w Nowogardzie było 4 liceum w województwie Zachodniopomorskim.
Od tego czasu co rok zajmujemy czołowe miejsca w tym rankingu.

Nasze liceum objęte jest patronatem uczelni wyższych!

II Liceum Ogólnokształcące objęte jest patronatem uczelni wyższych w tym Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Uniwersytetu Szczecińskiego wydziałów "Nauk Ścisłych i Przyrodniczych" oraz "Prawa i Administracji".

II LO współpracuje z biznesem.

Nasze liceum jest objęte patronatem również przez firmy i instytucje. Teatr Polski w Szczecinie, CISCO Networking Academy, międzykulturowy program AFS, i firmę Unity Line!

DYREKTOR SZKOŁY mgr LESZEK BECELA

Szanowni Państwo,

Chciałbym podzielić się z Państwem głównymi wartościami, które kierują działaniami naszego liceum.
Nasza misja to nie tylko kształtowanie wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim wychowanie
dobrych i mądrych obywateli.

Chociaż sukcesy w konkurencjach i pomiarach osiągane przez naszych uczniów są ważne, to dla nas stanowią jedynie dodatek do głównego celu.

Nasza szkoła cieszy się uznaniem i jest poszukiwana w rejonie. Nie tylko mieszkańcy Nowogardu, ale
także uczniowie z okolicznych powiatów znajdują u nas edukacyjne wsparcie i inspirację.
Podkreślamy, że rankingi i wyniki testów nie są jedyną miarą naszego sukcesu.

Nasza szkoła skupia się na rozwoju osobistym, etyce, wartościach społecznych oraz tworzeniu przestrzeni, w której uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i talenty. Dążymy do tego, aby nasi absolwenci byli nie tylko dobrze wykształceni, ale także odpowiedzialnymi obywatelami gotowymi do aktywnego uczestnictwa w
życiu społecznym.

Dziękujemy za zaufanie i wsparcie, jakie otrzymujemy od naszej społeczności szkolnej, rodziców i
wszystkich zainteresowanych edukacją naszych uczniów.

Z poważaniem,
Leszek Becela - Dyrektor II LO w Nowogardzie

Z życia szkoły!

Zobacz co u nas słychać! Bądź zawsze na bieżąco!

Nasi nauczyciele!

Poznaj pracowników szkoły.