Spotkanie z funkcjonariuszami Służby Więziennej

 

13 grudnia 2018 r. uczniowie z klasy I c i II c uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym przez funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Nowogardzie. Zajęcia poprowadzili: mjr Jacek Pędziszczak, mł. psycholog DP* (Działu Penitencjarnego) st. szer. Monika Zapert oraz mł. wychowawca DP st. szer. Małgorzata Martyniuk. Wydarzenie zorganizowane w ramach orientacji zawodowej, wzbogacone wykładem profilaktycznym, wzbudziło duże zainteresowanie słuchaczy.

Emilia Wierzbicka

Więcej informacji o wydarzeniu.

Mikołajki w Stralsundzie

06 grudnia 2018 w czwartek grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących wyjechała do Stralsundu. Głównym punktem programu było Oceanarium. Uczniowie uczestniczyli w niesamowitej lekcji geografii, biologii, ekologii; wypełniali karty pracy, „nakarmili pingwiny”, odpoczęli w „Sali gigantów”. Z przewodnikiem zwiedzili centrum starego miasta. Spacerując zabytkowymi uliczkami, podziwiali przepiękny ratusz, stare kamienice.

Ważnym punktem programu okazał się Jarmark Bożonarodzeniowy. Zauroczył on wszystkich swą magiczną atmosferą, świątecznymi zapachami i wystrojem. Wycieczka sprawiła młodzieży dużo radości i wprowadziła w miły świąteczny nastrój.

Uczestnicy

Kawiarnia pod Białą Różą zaprasza na….

 

Są różne sposoby na to, żeby czas spędzony w szkole nie kojarzył się tylko z naukowymi obowiązkami. Są też różne pomysły i (o dziwo!) niektóre z nich udaje się wcielić w życie. Pomysł stworzenia kawiarenki literackiej pojawił się przy okazji pracy nad spektaklem Polskie drogi i miała to być okolicznościowa kawiarenka będąca częścią listopadowego, niepodległościowego wydarzenia. Wystrój zainspirowany kawiarnią znajdującą się w Muzeum Powstania Warszawskiego miał przypominać klimat międzywojenny. Efekt przerósł oczekiwania i pojawiło się pragnienie, by tak klimatyczne miejsce pozostało i stanowiło integralną część sali teatralnej. Pierwsi goście – widzowie spektaklu – raczyli się przedwojennymi smakami, kawiarki roznosiły kawę i uśmiechy, z głośników rozbrzmiewało Miłość ci wszystko wybaczy. Dodatkowo wspierano chorą Sarę. I dzielono się sercem…

Wielkie podziękowania dla rodziców, szczególnie dla pani Małgorzaty Cyboroń, za pomoc w stworzeniu tego miejsca.

I.K.

Spotykamy się w pół drogi….., czyli POŁOWINKI 2018

 

 

Andrzejkowa noc 30 listopada zamieniła się dla uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w połowinkową zabawę. To jeszcze nie studniówka, ale takie trochę przedbiegi. Była ścianka, która cieszyła się niemałym powodzeniem, balony na sali, uroczyste otwarcie imprezy przez dyrektora pana Leszka Becelę. Byli rodzice doglądający, by wszystko odbyło się bezpiecznie (i wszyscy bezpiecznie dotrwali do końca ). I beztroska tej nocy, i radość młodości, i poczucie, że jeszcze jest czas zabawy. Szkolna stołówka tętniła muzyką, wolnością i radością, szkolne korytarze okazały się miejscem nocnych zwierzeń, a forum - miejscem odpoczynku. Na parkiecie wirowały suknie i obcierały szpilki. W kuluarach toczyły się nocne rodziców i wychowawców rozmowy. A po północy rozpoczęły się powroty do domów, do rzeczywistości i do kolejnych spotkań…

I.K.