Zachodniopomorski Salon Maturzystów Perspektywy 2021

20 września uczniowie klas III po gimnazjum, uczestniczyli w Salonie Maturzystów. W związku z aktualną sytuacją, organizatorzy wydarzenia, chcąc  zapewnić uczniom ostatnich klas liceów i techników jak najszerszy dostęp do informacji na temat matury i oferty studiów, zapewniając jednocześnie pełne bezpieczeństwo, postanowili zorganizować Salon Maturzystów 2021 w wersji online.

Uczestników wykładu z województwa zachodniopomorskiego powitała p. Magdalena Zarębska-Kulesza Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz prof. dr hab. Waldemar Tarczyński Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.
W dalszej części transmisji młodzież poznała zagadnienia dotyczące matury 2022 w formule gwarantującej najwyższą kompetencję, czyli w postaci wykładów ekspertów OKE, a treści przygotowane przez uczelnie będą dla uczniów kierunkowskazem możliwości, inspiracji i informacji rekrutacyjnych.

Program Salonu Maturzystów obejmował następujące zagadnienia:

1. Matura 2022 – wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.
  2. Kierunkowskaz kariery – prezentacje uczelni i kierunków.
  3. Ranking uczelni i najpopularniejszych kierunków – prezentacja podpowiedzi, jakie przynoszą zgromadzone informacje.
  4. Strategia maturalna to podstawa – webinary z doradcami kariery.
  5. Expo – Wirtualne stoiska wystawców.

Życzymy samych sukcesów podczas egzaminu dojrzałości oraz mądrego wyboru kierunków studiów i uczelni.

J.D.