Słowo i poezja w dobie pandemii

Zdjęcia ze strony Nowogardzkiego Domu Kultury

Mimo trudności spowodowanych zdalnym nauczaniem, uczniowie naszego liceum, wierni wieloletniej tradycji szkoły, przystąpili do eliminacji powiatowych 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. I kolejny raz nie zawiedli! W sali widowiskowej Nowogardzkiego Domu Kultury, we wtorek 16 marca 2021r., na scenie zaprezentowały się: Agata Marczuk z klasy Ic i Julia Burzyńska z kl. IIIb. Niecodzienne warunki spowodowane reżimem sanitarnym, nie sprzyjały uczennicom, gdyż mówiły właściwie do pustych krzeseł na widowni, z drugiej strony można szukać dobrych stron takiej organizacji, gdyż prezentacje były transmitowane . A co najważniejsze, przegląd się odbył. Debiutująca w tym konkursie Julia Burzyńska otrzymała wyróżnienie, natomiast Agata Marczuk, mająca duże doświadczenie w recytacji, zdobyła tytuł laureata i będzie reprezentować powiat goleniowski w eliminacjach wojewódzkich w Szczecinie.

Bardzo cieszy to, że przewodniczącą jury była Martyna Rogala-Bator, absolwentka naszej szkoły, która w tym samym konkursie wielokrotnie zdobywała nagrody.

IK