Olimpijskie zmagania

Trudny czas pandemii trwa, wnosząc wiele komplikacji w codzienne, szkolne życie. Szczególnym wyzwaniem jest w tych warunkach udział w olimpiadach przedmiotowych. Trud ten podjęli jednak uczniowie klasy pierwszej i drugiej – Agata Marczuk (kl.Ic) i Hubert Jasiński (kl.IIb). Agata zadebiutowała w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego, pisząc pracę przygotowawczą na temat archetypów biblijnych w literaturze. Hubert wystartował w dwóch konkursach – w Olimpiadzie Filozoficznej, zajmując się zagadnieniem zależności między demokracją i populizmem oraz w Olimpiadzie Polonistycznej, pisząc pracę badawczą na temat doświadczenia epidemii koronawirusa z perspektywy języka.
Czekamy na wyniki, trzymamy kciuki, wierząc, że przed olimpijczykami kolejny etap.
IK