Perspektywy 2020 – Salon Maturzystów

24 września uczniowie klas trzecich II LO brali udział w 14 edycji Salonu Maturzystów Perspektywy 2020. Jest to inicjatywa, która ma na celu pomoc w przygotowaniu uczniów do roli maturzystów i wypracowaniu takich strategii, które pomogą im w doborze odpowiednich ścieżek edukacyjno zawodowych i przygotowaniu się do roli świadomych kandydatów na studia. W tym roku szkolnym całe wydarzenie miało nową, wirtualną formułę.

Spotkanie online rozpoczęli: Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie prof. Wojciech Ślączka, Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Wojciech Strzyżewski, Zachodniopomorski Kurator Oświaty Pani Magdalena Zarębska – Kulesza oraz Lubuski Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa. Program Salonu obejmował liczne wykłady, bloki tematyczne oraz webinaria dostępne cały dzień. Uczniowie klas trzecich wspólnie wzięli udział w Salonach na temat: „Matura 2021 – przepis na sukces”, „Wszystko o maturze 2021” oraz blokach informacyjnych na temat matury z języka polskiego i matematyki. Uczniowie, dzięki wcześniejszej rejestracji w Salonie Maturzystów, mogli samodzielnie uczestniczyć w wybranych przez siebie spotkaniach prowadzonych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.Podczas wydarzenia dostępne były również wirtualne stoiska uczelni wyższych z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego.