Rozpoczęcie roku szkolnego

Bieżący rok szkolny rozpoczął się zupełnie nietypowo z powodu obostrzeń spowodowanych istniejącą epidemią koronawirusa,

Na apelu obecne były tylko klasy pierwsze, które rozpoczynają naukę w II LO. Dyrektor Leszek Becela powitał nowych uczniów szkoły, przekazał informacje i pozdrowienia od Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz poinformował uczniów o zasadach zachowania środków ostrożności w związku z istniejącą epidemią. Następnie przekazał głos obecnemu na apelu zastępcy Burmistrza Nowogardu Krzysztofowi Kolibskiemu. Pan burmistrz życzył wszystkim owocnej i spokojnej pracy w bieżącym roku szkolnym oraz zdrowia i wytrwałości w tym trudnym okresie.

Pozostałe klasy wraz z wychowawcami spotkały się w salach lekcyjnych.

Wszyscy uczniowie oprócz typowego przygotowania do zajęć lekcyjnych musieli pamiętać o zachowaniu wszelkich środków ostrożności: częstym myciu i dezynfekcji rąk, zachowaniu odległości oraz noszeniu maseczek zakrywających usta i nos. Było to bardzo trudne ponieważ po bardzo długiej nieobecności w szkole (od połowy marca 2020 nauka trwała w systemie zdalnym) czyli po prawie półrocznej przerwie chciało się gorąco powitać przyjaciół i znajomych.