KONKURS „Ubierz się w książkę, czyli sleeveface”

ZAPRASZAMY CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOŁY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Zadanie Wasze będzie polegało na samodzielnym wykonaniu projektu w formie sleeveface, czyli zdjęcia,którego elementem jest okładka książki częściowo zasłaniająca fotografowaną osobę, w taki sposób aby stanowiły spójną całość.

Sleeveface – co to jest? To fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki bądź płyty częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem.
Termin sleeveface powstał w kwietniu 2006 i został upowszechniony przed Johna Rostrona i Carla Morrisa, w wersji winylowej, w publikacji o tej samej nazwie.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie. Każdy może przesłać do 3 zdjęć.
Dopuszcza się nadsyłanie tylko własnych prac fotograficznych wykonanych metodą cyfrową.
Technika wykonania zdjęć jest dowolna, przy czym fotografie powstałe w rezultacie wyraźnej ingerencji graficznej będą odrzucane.
Dopuszcza się:
  1. konwersję zdjęć kolorowych do czarno-białych lub sepii, nakładanie kolorowych filtrów itp.;
  2. korektę polepszającą jakość zdjęć (wyostrzanie, kontrast, nasycenie, rozjaśnienie);
Oceniana będzie Wasza kreatywność, pomysłowość i poczucie humoru; konkurs zostanie rozstrzygnięty na początku czerwca 2020 roku.
DO ZROBIENIA I PRZESŁANIA ZDJĘĆ ZACHĘCAM TAKŻE DYREKCJĘ, NAUCZYCIELI, PRACOWNIKÓW I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY 😉
Prace, w formie załącznika (plik typu .jpg), proszę przesyłać na adres: a.sikorska@lo2nowogard.edu.pl do 22 maja 2020 roku.

Anna Sikorska
Magdalena Soroka-Banasiak