Witaj na ZUT! Poznaj tą uczelnię od środka.

7 lutego uczniowie z klas drugich i trzecich spotkali się z panem Marcinem Gregorczykiem z Biura Promocji Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. ZUT oferuje kształcenie na 46 kierunkach z zakresu nauk technicznych, przyrodniczych, rolniczych i ekonomicznych. Uczelnia współpracuje z wieloma podmiotami gospodarczymi w zakresie prowadzenia badań naukowych i zapewnia swoim studentom odbywanie części studiów w ramach programu Erasmus+ oraz praktyki zawodowe i staże. Studenci ZUT-u działają w licznych kołach naukowych, sekcjach sportowych AZS, Parlamencie Samorządu Studentów oraz rozwijają się wokalnie w chórach akademickich.
W „XX Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2019” ZUT zajął pierwsze miejsce w kategorii innowacyjność i znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych szkół wyższych na świecie wg Uniwersytetu Jiao Tong w Saznghaju, czyli na tzw. liście szanghajskiej.
Informatory ZUT-u  są dostępne w czytelni.