„Było sobie Pomorze”

16 stycznia 2020 roku uczniowie klas pierwszych naszego liceum mieli okazję uczestniczyć pokazie pełnometrażowego  filmu dokumentalnego „Było sobie Pomorze” w reżyserii Michała Majerskiego oraz spotkaniu autorskim z reżyserem filmu. „Było sobie Pomorze”  to refleksje w formie eseju filmowego o pamięci i utracie korzeni na ziemi odmienionej przez wojenne konflikty.
Pan Michał Majerski – urodził się w 1948 roku w Polanicy-Zdroju w rodzinie polsko-niemieckiej. Po ukończeniu Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi w 1978 wyemigrował ze swoją rodziną do Niemiec, gdzie w Berlinie przez wiele lat pracował jako wykładowca filmu. Po powrocie do Polski podjął pracę jako dziennikarz telewizyjny i producent dla niemieckiej telewizji publicznej. Od 2005 roku realizuje autorskie pełnometrażowe filmy dokumentalne na temat konsekwencji przesiedleń ludności na ziemiach włączonych po wojnie do Polski. W opinii krytyków jest specjalistą od zagadnień, które inni omijają szerokim łukiem.

Więcej o filmie na wskazanej stronie internetowej.