Xu- Interdyscyplinarna Konferencja Samorządów Uczniowskich

W dniach 20 – 22. 11. 2029r. w V LO im. Adama Asnyka w Szczecinie odbyła się po raz czwarty „Xu- Interdyscyplinarna Konferencja Samorządów Uczniowskich”. My również tam byliśmy. II Liceum reprezentowali Michalina Kiryk , Aleksandra Saja oraz Filip Gadzaliński.

W tym roku tematem konferencji była współpraca Międzynarodowa Samorządów Uczniowskich.

Pierwszego dnia odbyła się integracja uczestników w poszczególnych grupach. Najlepszą integracją jest współpraca o czym dobrze wiedzieli organizatorzy czwartej edycji Xu. Wyszliśmy ze szkoły stając się jednocześnie uczestnikami gry ulicznej. Punktem docelowym stał się budynek V LO tam po krótkim odpoczynku mogliśmy uczestniczyć w różnych warsztatach : Narzędzia online w pracy SU, Autoprezentacja, czyli wyszliśmy na scenę i co dalej?, Miedzy prawem a moralnością. O trudnych przypadkach w prawie. Po warsztatach wróciliśmy do pracy  w sekcjach.

Drugiego dnia przywitał nas Prezydent Miasta Szczecin swoją przemową dotycząca MBO- Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Zaraz po tym uczestniczyliśmy w wykładach Komunikacja wizualna, Warsztaty dziennikarskie, Budowa zespołu, Efektywna komunikacja. Dzień ponownie zakończył się pracą z zespołach.

Trzeci dzień był bardzo emocjonujący ponieważ wszyscy czekali na wyniki, który team wygrał. Ten dzień spędziliśmy w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, gdzie w formie debaty wszystkie zespoły musiały zaprezentować swoje projekty pozostałym uczestnikom. Dopiero po debacie mogliśmy poznać wyniki.

I miejsce zajął team Zdanowicz, w którym był nasz uczeń Filip Gadzaliński, a drugie miejsce należało do teamu Szymczyk w którym była Michalina Kiryk.

Gratulujemy! Mamy nadzieje, że zdobyta wiedza zaowocuje w naszej szkole.

Xu – Interdyscyplinarna Konferencja Samorządów Uczniowskich na Facebooku

Opiekunowie SU oraz uczestnicy