30 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci , ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Projekt Konwencji praw dziecka nawiązywał do myśli pedagogicznej Janusza Korczaka i działalności Stefanii Sempołowskiej. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który przypada na 20 listopada, to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie. Uczniowie i nauczyciele II LO w Nowogardzie uczcili ten niezwykły dzień…ubierając się na niebiesko. Łącząc się w ten sposób z dziećmi, których prawa są łamane. Przedstawiciele wszystkich klas tworzyli także plakaty z wybranym wcześniej prawem dziecka, które podziwiać można na forum naszej szkoły.