Prawa dzieci

UWAGA, 22 listopada  – w piątek (zmiana terminu) wszyscy uczniowie i nauczyciele II LO w Nowogardzie przychodzą ubrani w kolorach niebieskich, aby przyłączyć się do akcji Unicef i solidaryzować z dziećmi, których prawa są łamane.

„Najważniejszym aktem prawnym, który określa prawa dziecka, jest Konwencja o prawach dziecka. Potocznie nazywa się ją światową konstytucją praw dziecka. Została uchwalona 20 listopada 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Wszystkie 192 kraje, które zdecydowały się ratyfikować ten dokument, zobowiązały się do respektowania i realizowania jego zapisów. Polska uczyniła to w 1991 roku.”

20 listopada 2019 przypada 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, którą chcielibyśmy zaznaczyć w naszej szkole ubierając się na NIEBIESKO.!!!