e-Szkoła

mLegitymacja

Identycznie jak papierowa legitymacja, mLegitymacja poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych. Jest także podstawą do otrzymania innych, przysługujących uczniom, zniżek. To możliwe dzięki umocowaniu prawnemu – jej wydawanie umożliwia obowiązujące rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych.
Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów. Nie tylko w trakcie kontroli biletów, ale także np. przy zakładaniu karty w bibliotece, czy zakupie biletów do kina.

Usługa działa na smartfonach z systemem operacyjnym Android lub iOS.
Strona rządowa – opis.
Regulamin usługi mLegitymacja.
Procedura udostępnienia w II Liceum Ogólnokształcącym w Nowogardzie.
Wniosek o wydanie mLegitymacji.
Opis instalacji w systemie Android.

Logowanie do e-Dziennika.

Błąd podczas logowania do poczty Office 365, do konta w „szkolnym” Wordzie, Excelu..

Z elektronicznych usług wspomagających pracę szkoły korzystamy dzięki aplikacjom firmy Vulcan  (strona firmy) specjalizującej się od 30 lat w oprogramowaniu oświaty. Wcześniej w szkole wykorzystaliśmy oprogramowanie Vulcan-a służące do:

• komputerowego wspomagania układania planu lekcji,
  • obsługi sekretariatu,
  • wydruku świadectw,
  • obsługi biblioteki.

Wprowadzone w bieżącym roku szkolnym oprogramowanie oparte jest o rozwiązania chmurowe umożliwiające obsługę danych bez potrzeby instalowania na komputerze jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania. Podstawowe narzędzie to przeglądarka internetowa. Stworzono także oprogramowanie działające na smartfonach, aplikacje te umożliwiają mobilne korzystanie z niektórych funkcji oferowanych przez system.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły udostępniliśmy bezpłatny dostęp do usługi Office 365. W ramach usługi otrzymali konto internetowe w domenie lo2nowogard.edu.pl. Konto pozwala korzystać z:

• poczty internetowej (logowanie),
  • usługi OneDrive (internetowy dysk do przechowywania i udostępniania danych),
  • instalacji na własnych komputerach najnowszej wersji pakietu Office firmy Microsoft.

Dostęp do danych w bibliotece

Publiczny dostęp do Katalogu OPAC biblioteki szkolnej (OPAC (ang. Online Public Access Catalog) – publicznie dostępny przez Internet katalog zbiorów biblioteki). Dodatkowe funkcje biblioteki dostępne są wyłącznie dla nauczycieli i uczniów po zalogowaniu do systemu (szczegóły w bibliotece).

Materiały pomocnicze do korzystania z dziennika elektronicznego

Logowanie do e-Dziennika.

Uruchomienie Konta dostępowego do e-Dziennika.

Materiały informacyjne dla rodziców – przygotowane przez firmę Vulcan.

Oświadczenie rodziców (RODO) –  złożenie oświadczenia jest niezbędne w celu uzyskania przez rodziców (prawnych opiekunów) dostępu do e-Dziennika (wg. wzoru Vulcan).

Instrukcja do aplikacji mobilnej – przygotowana przez firmę Vulcan.

Wymuszenie nowego hasła dostępu do e-Dziennika.